2016 KPSS Atamaları

2016 KPSS Atamaları
Bilindiği gibi Haziran ayında 2014 KPSS sonuçlarına göre Orta Öğretim, Ön Lisans ve Lisans düzeyindekiler için yapılacak olan son yerleştirmedir. Kadro taleplerinin kurumlar tarafından DPB’ye bildirilmiş olmasına rağmen henüz atama izinleri kamuoyuna bildirilmemiştir. Son üç yerleştirme sonucuna göre ataması yapılmamış olan ön lisans mezunları büyük bir umutla 2016 -1 merkezi yerleştirmeleri bekliyor. Adaylar tarafından durumun vahametini ortaya koyan bazı mesajları paylaşmak istiyoruz.

Fatma- 88 Puanıma sahip, İşsiz

Adım Fatma. Çevre Teknikerliği mezunuyum. İlk sınava girişimden sonra iki yıllık bir tercihime girip okudum.. 2012’de de KPSS’den 81 aldım ama yetmedi. Dershaneye yazılmam gerektiğine karar verdim. Belediyeden yardım isteyerek yazıldım. Ekim’de sınav sonuçları açıklandı ve 88,2 puan almıştım. Sevinmiştik ama 4. Tercihte de hala atanamamıştı. Umarım Haziran’da kadro verilir ancak taşeronlar yüzünden zor gibi görünüyor. 88 gibi bir puanla hala atanmayı bekliyorum.

3 Kızıma nasıl bakacağım?

Eşimden 2010 yılında hiçbir şey talep etmeden boşandım. 3 kız çocuğa sahibim. İlk kez KPSS’ye 2010’da girmiş, 75 puan alabilmiştim. Bir sonraki yıl Büro yönetimi ölümünü kazanabilmiştim. İki yıl okuyup 2014 yılında tekrar sınava girdim. Bu kez 83,400 alabildim buna rağmen hala atama beklemekteyim. Moral olarak büyük çöküntü içindeyim. Bir umut doğabilir diye beklemekteyim.

 86 Puanlı ve inşaatta Çalışın biri

İnşaat teknikerliğinden 2013 yılı mezunuyum. İkinci öğretimde, bir yandan çalışarak okumak zorundaydım. 8 yıl gibi uzun bir zamandır da bir inşaatta amele olarak çalışmaktayım. Kendi bölümümle ilgili iş görüşmelerinde çok düşük ücretler teklif edildi. KPSS’ye yeniden girdim ve 88 puan aldım. Son kez de atanamazsam yeniden KPSS’ye girmeyi düşünmüyorum. Bu atama benim gibi çoğu kişinin son umududur.

Belli bir puan alabilmiş ön lisans mezunu binlerce adaydan birkaçının beklentilerini göstermeye çalıştık. 86 gibi, 88 gibi bir puanla kamu hizmeti için atanmaları gerektiğini düşünmekteyiz. Dileğimiz 2016–1 ‘deki atamalar için ayrılan kontenjan sayısının artırılması ve kadro açılmasıdır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git