2016 KPSS A Grubu İçin Hangi Kaynaktan Çalışmalıyım ?

KPSS A grubunun ne demek olduğunu önceki yazılarımızda detaylı olarak ele almıştık. Son günlerde bize gelen soruların çoğunluğunu ise A grubundan hazırlanan adayların hangi kaynaktan çalışmalıyım sorusu oluşturmaktadır.

A grubunun ne demek olduğuna kısaca değindikten sonra kaynak tavsiyesini de sizlere sunacaz. A grubu kısaca Lisans mezunlarından genel olarak iktisadi idari bilimler fakülteleri ve buna bağlı bölümlerden mezun olan adayların katıldığı, sadece KPSS puanlarının kullanılmadığı, bunun üzerinden isteğe bağlı olmakla beraber alım yapacak kurumun da bir kurum sınavı yaptığı puan türüne verilen addır.  Bu adaylar kurum sınavından aldıkları puana göre Mülakata da çağrılmaktadır. Yani kısaca A grubuna hazırlanıyorsanız ciddi bir hazırlık sürecini göze almalısınız, KPSS’nin bazı puan türlerinden artı kurum sınavından ve mülakattan iyi bir puan almanız gerekmetekdir. A grubuna hazırlanan adaylar Genel Kültür Genel Yetenek testlerinin yanı sıra Cumartesi öğleden sonra ve Pazar günü oturumunda çözülen muhasebe, hukuk, işletme gibi testerlerden de çözmeleri gerekmektedir. Kaymakam adaylığı, müfettiş yardımcılığı, Gelir Uzman Yardımcılığı, Mali Hizmetler uzman yardımcılığı gibi alanları kapsamaktadır.

Şimdi Gelelim KPSS  A grubu için kaynak tavsiyesine, Aşağıdaki resim bu sorunuzun cevabını vermektedir, Detaylı inceleyin.

kpss-a-kaynak


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git