2016 EKPSS Başvuru ve Sınav Tarihi Açıklandı

Engelli Kamu Personel Seçme sınavı olarak bilinen ve Engelli Vatandaşlarımızın katılabildiği ve kendilerine istihdam alanı açıldığı EKPSS için başvuru tarihleri açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merakla beklenen 2016 EKPSS başvuru tarihlerini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 2016 EKPSS başvuruları Şubat Ayında başlayı Mart ayında sona erecek. Bakanlık tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde ”

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2016) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2016 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2016 tarihinde başlayacak. Mart 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler.” ifadeleri kullanıldı.yapılan açıklamadan anlaşılacağı üzere 2016 EKPSS sınav tarihi ise Nisan ayı olarak belirlenmiştir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git