2015 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak ?

Zorlu bir 2014 LYS dönemini geride bıraktınız, Sınava girdiniz, puanınızı aldınız, tercihlerinizi yaptınız ve Hopp Dün itibariyle tercih sonuçları açıklandı. Peki Şimdi Ne olacak ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki; Herkes muhtemelen istediği bölüme yerleşememiştir ve yahut istediği bölüme yerleşmiş istediği Üniversite gelmemiştir. Bunları şimdilik kafanıza takmayın, Okuduğunuz bölüm ve Üniversite evet önemli sizin için önemli bir etiket ama En önemli kıstas bu değildir.

Okuduğunzu Bölümle ilgili alabildiğiniz kadar Sertifika almaya çalışın, Öğrencilik yan uzanıp yatma yeri değildir, Olmamalıdır. Özellikle İngilizce Mutlaka öğrenin hatta mümkün olursa İngilizce’ye ek olarak başka bir Yabancı Dil daha öğrenmeye çalışın bunlar Mezun olduğunuzda çok işinize yarayacak. Hatta Öğrenciyken de işinize yarar, Erasmus programlarıyla Yurtdışına gidip kendinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.

Şimdi gelelim Asıl konuya, 2015 Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlayacak ? Normalde Her üniversite’nin kayıt dönemi aynı olmakla birlikte değişiklik göstermesi mümkündür, bu sebeple kazandığınız Üniversite’nin ilgili web sayfasından Duyurular kısmına mutlaka bakın. Genel olarak ise Üniversite Kayıtları 3-7 Ağustos tarihleri arasında yapılmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git