2015 PTT Memur Alım Tarihleri

2014 KPSS sonuçlarının açıklanmasından beri PTT büyük alım yapacak iddiaları almış başını gitmiş ve bu haber atama bekleyen memur adayları özellikle İİBF mezunları tarafından büyük sevinçle karşılanmıştı.

Fakat aradan geçen aylara, haftalara rağmen PTT’den beklenen alım haberi bir türlü gelmemiş, memur adayları büyük hayal kırıklığına uğramıştı. Bizim tarafımıza da 2015 PTT Alımları Ne Zaman Olacak ? diye sık sık sorular iletiliyor ve net bir cevap veremiyorduk.

Ve en sonunda PTT sitesinin duyuru kısmından baktığımızda memur adaylarının büyük bir merakla beklediği atamanın yakın zamanda yapılacağını öngörüyoruz.

PTT’nin resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde.

  • Şirketimiz norm, pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre KPSS’ye katılmış adaylar arasından giriş kademesinde avukat, mühendis, mimar, tekniker, gişe/büro görevlisi ve dağıtıcı pozisyonları için en kısa zamanda personel alımı yapılacak olup, alım rakamları personel hareketleri sonucu oluşacak tabloya göre belirleneceğinden, bu unvandaki personelin nakil talepleri öncelikli olarak sonuçlandırılmıştır.
  • Bu unvanlar dışında kalan personelin nakil talepleri ise Ağustos ayı sonuna kadar sonuçlandırılarak duyurulacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git