2015 KPSS Sonuçları Neden Açıklanmıyor ?

2015 KPSS giren memur ve öğretmen adayları şu sıralar sıkıntılı günler geçirmekteler. Yol haritalarını belirlemek için 2015 KPSS sonuçlarının açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekleyen Memur adayları bu konuda oldukça mağdur olmuş durumda.

Bu konuda ÖSYM’den Herhangi bir açıklama gelmemesi ise Adayları adeta çileden çıkarıyor. Sosyal Medya’da dolaşan söylentilere göre sonuçların açıklanmama sebebi Yanlış sorulara açılan davalar. Fakat yanlış soru olup olmadığı bile bilinmiyor sadece ortada açılan 1-2 Dava’nın varlığından söz ediliyor. Bu konu hakkında da ÖSYM tarafından yapılan bir açıklama henüz mevcut değil.

2015 KPSS sonuçlarını bekleyen adaylar ise Sosyal Medya’dan tepkilerini dile getirip sonuçların bir an önce açıklanmasını beklemektedir. Bilindiği üzere 2014 KPSS 12 Günde açıklanmıştı. 4 Temmuz Tarihinde yapılan 2015 KPSS ise üstünden 24 Gün geçmesine rağmen halen açıklanmadı.

Memur ve Öğretmen Adayları Twitter’den açtıkları #KPSSartıkacıklansın Hashtagi ile tepkilerini dile getiriyorlar. İşte O tepkilerden bazıları.

2122

Bu Arada Abbas Güçlü’de Milliyet Gazetesinde ki Köşesinde ÖSYM’ye Sert sözlerle yüklendi. İşte O yazı.

“Korkunun ecele faydası yok derler. Yanlış sorulardan, kaçarak kurtulamazlar! Hesabını öyle ya da böyle verecekler. Hele ki 10 soru birden yanlışsa!.. Şu günlerde eminim ki hiç kimse öğretmen olmak istemez! Çünkü mesleklerini yapabilmek için eziyetin her türlüsüyle karşı karşıyalar. Hangi meslekte böylesine çile var? Doktor, mühendis, avukat ya da herhangi bir meslek mensubu mesleğini rahatlıkla yaparken,öğretmenlere bu eziyet niye? Öğretmen olmak için çok uzun yıllardır atama bekleyen yüz binler, daha ne kadar unutulacak?”

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git