2015 Kasım Atamasında Atananlardan İstenen Belgeler

2015 Kasım Atamaları sonucunda bir çok memur adayı atanarak hayallerine kavuşurken birçok memur adayı ise hayallerini 2014 kpss puanıyla yapılacak son atama olan 2016/1 KPSS haziran atamasına bıraktı. Peki 2015/2 haziran ataması ile atanan adaylar neler yapmalı nasıl bir yol haritası izlemeli ?

Atanan kişinin ilk yapması gereken iş atandığı kurumun ilgili personel birimine ulaşarak kendisinden istenen belgeleri öğrenmektir. Misalen; KYK kurumuna atanmış bir aday İlgili kurumun personel birimine telefon yada mail ile ulaşarak kendisinden istenen belgeleri temin etmeye başlamalıdır.

Buradan şu ya da bu belgeler hazırlanacaktır diye kesin bir yargıya varmak söz konusu değildir. Her kurumun istediği belgeler farklılık gösterebilmektedir.

Kurum tarafından istenen belgeler temin edilip ilgili kuruma teslim edildikten sonra Kurum ilgili belgeleri bağlı olduğu Bakanlığa sunup atama onayı almayı bekleyecektir. Bakanlıktan atama onayını bildiren yazı ilgili kuruma iletildikten sonra Kurum atanan adaya atandığı ile ilgili tebligat gönderecektir. Bu bağlamda adresiniz eksiksiz ve doğru olması çok mühimdir.

Atandığınızı bildiren Tebliğat elinize ulaştıktan sonra Eğer yaşadığınız yerdeki bir kuruma atandıysanız ertesi gün, yaşadığınız il dışında başka yere atandıysanız 15 Gün içinde ilgili kuruma giderek giriş işlemlerinizi yapmanız ve göreve başlamanız gerekmektedir. 

Tebliğat elinize ulaştıktan sonra 15 Gün içinde göreve başlamaz iseniz Atamanız iptal edilecek ve görevden çekilmiş sayılacaksınız.

Atanan tüm adaylara hayırlı olmasını diler, Görevlerine başarılar dileriz. Sorularınız için Yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git