2015 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2015 DGS sınavı bugün itibariyle yani 26 Temmuz Tarihinde yapıldı. Öncelikle DGS’nin ne demek olduğunu sizlere hatırlatalım.

DGS Ne Demektir ?

DGS Dikey Geçiş Sınavı demektir. 2 Yıllık yani Önlisans Okuyan Mezunların Lisans tamamlama için girdikleri sınavdır. Türkçe Ve Matematik testlerinden oluşmaktadır.

Bugün yapılan DGS sınavında adaylardan gelen tepkilere göre Sözel Kısmın zor olduğu belirtiliyor. Sayısal Kısmın ise vakit alıcı sorular olduğu ve bu sebeple birçok adayın sınav süresi içinde sınavı yetiştiremediğini de gözlemledik.
2015-dgs
DGS’de Adaylara Türkçe ve Matematik kısımlarından oluşan 120 Soruluk bir sınav yapıldı. Bu sınav için verilen süre ise 140 Dakika.

2015 DGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2015 DGS sınavı henüz yeni yapıldı Fakat Sınava giren Aday sayısının LYS ve KPSS’ye göre diğer adaylardan daha az olması erken açıklanması için bir avantaj olabilir. Sonuçların En geç 2 Hafta İçinde açıklanmasını tahmin etmekteyiz.

2015 DGS Giren Bazı Adayların Yorumları

 matematikten 25 tane soru işaretleyebildim ancak yalnız bu arada çok fazla süre sıkıntısı yaşamadım,ama ek bir sürem olsada maks. 5 tane daha yapabilirdim.matematik zordu.

Sibel.

Sayısalcıyım, puan hesaplanmaz falan diye 1 tane türkçe rasgele karaladım.. Matematik 58 net çıkar gibi. Ganom 3,91 bölüm elektrik.

Ales kitaplarına çalışan bu sınavı yapmıştır. Herkese geçmiş olsun.

Mehmet

Bende hukuk için girdim ama zaman tam fiyaskoydu :/ yaşlanmışız anlaşışan :)

40 sözel 50 sayısal işaretledim galiba :/ o bile muallakta yani…

zamanı yetiştiren istediği gibi hukuk kazanırmış…

Barış

 

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git