2015 Ales Sonbahar Dönemi Soruları Ve Cevapları

ÖSYM tarafından senede 2 Defa yapılan ALES sınavı’nın SOnbahar dönemi için sınav bugün yapıldı. ALES sınavı saat 22 Kasım Pazar günü sabah  09.30’da başlayıp 150 dakika sürdü yani 12.00’da sona erdi.

ALES sınavının bitmesinin ardından ise Adaylar sorularının doğruluğunu test etmek amacıyla soru ve cevapların ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. 

Sınavda uygulanan testin sayısal bölümünde 40’ar sorudan oluşan iki test (Sayısal-1 ve Sayısal-2 testleri), sözel bölümünde ise 40’ar sorudan oluşan iki test (Sözel-1 ve Sözel-2 testleri) yer aldı.

ALES puanları yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atamalarda, lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde kullanılıyor.

Sınavın sonuçları açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerli olacak.

Sorular ise ÖSYM tarafından henüz açıklanmadı. Sınava giren Adaylar ise 2015 Ales Sonbahar Dönemi sınavı’nın zor olduğunu ve soruları çözerken oldukça zorlandıklarını ifade ettiler. Hatırlanacağı üzere 2015 Ales İlkbahar Dönemi sınavına gire adaylar’da yine soruların zorluğundan şikayet etmişti. ALES soruları özellikle son 1-2 senedir biraz daha zor sorulardan oluşmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git