2010 Yılı KPSS Sınavı Operasyonlarında Gözaltına Alınan Kişilerin Sayıs

2010 Yılı KPSS Sınavı Operasyonlarında Gözaltına Alınan Kişilerin Sayısı

2010 yılında gerçekleştirilen KPSS sınavının sorularının sızdırılması ile ilgili olarak yapılan operasyonlarda yakalanarak gözaltına alınan kişilerin sayısı 36 oldu. 2010 yılı KPSS sınav sorularının sızdırılması ile ilgili olarak 36 kişi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı dava açtı. Kademeli olarak yapılan operasyonların sonuncusundan 4 kişi tutuklanarak ceza evine gönderilmişti. Son olarak yakalanan 4 kişi hakkında yapılan haberde;

2010 yılı KPSS sınav sorularının sızdırılması ile ilgili olarak yapılan operasyonlar kapsamında 4 kişi tutuklanma talepleri ile mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi hakimlik tarafından alınan ifadelerinin ardından, nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Ankara emniyet müdürlüğüne teslim olan bu 4 kişi Anayasal düzene karşı işlenen suçları soruşturma bürosu savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınma kararları bulunmakta idi.

Son olarak gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilerek tutuklanan 4 kişinin ardından toplam 36 kişi hakkında gözaltına alınma kararı alınmıştır. Operasyonlar Anayasal Düzene Karşı İlenen Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Yücel Erkman tarafından bizzat yürütülmektedir. Konu ile ilgili olarak operasyonlar devam etmektedir. Organize olan suç örgütleri birer birer takip edilmektedir. İfadeleri alınan ve tutuklananların yeni isimler ve yeni kurumlarda belirtmeleri mümkün olabilir. 2010 yılında başlayan operasyonlar kapsamında tutukluların ve gözaltına alınanların devamı olabilir. Yeni bir tutuklanma veya göz altına alınma haberleri olduğu takdirde, sitemiz üzerinden anlık olarak bilgilendirme yapılacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git