2010 Kpss İptalinden Sonra Mağdurların Mektubu

2010 Kpss İptalinden Sonra Mağdurların Mektubu

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 2010 yılı KPSS adaylarının FETÖ/PDY mensuplarının, haksız şekilde ve sınav esnasında kopya kullandıklarının belirlenmesi ile atanan memurlar OHAL kapsamında ifşa edilerek görevlerinden alınmıştı. 15Temmuz darbe sonrasında yapılan düzenleme ile 2010 yılı KPSS sınavı iptali gerçekleşti. Aldığı başarılı puanlar ile ataması gerçekleşmeyen pek çok kişi bu iptal ile mağdur duruma düşmüştü. 2010 yılı KPSS sınavında kopya ile usulsüzlük yapan kişilerin yüzünden birçok kişinin atamasının iptali gerçekleşti. Atamalar ilgili hala umut ile bekleyen 2010 yılı KPSS adayları, masum kişilerinde bu kişilerin yüzünden mağdur olduğunu ve devlet ve hükümetin bu konu ile ilgili bir çalışma yapmasını umutla beklediklerini beyan eden bir mektup hazırladılar.

2010 yılı KPSS mağdurları bu mektup ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Büyüklerine seslenerek; hala umut ile kendileri adına yapılacak olan makul bir düzenleme beklediklerini belirtiler. Mektupta, 2010 yılında FETÖ/PDY mensuplarının sınav sorularını çalması ile KPSS ye giren tüm kişilerin haklarını gasp ettikleri, FETÖ/PDY mensuplarının hırsızlık yaparak almış oldukları yüksek puanların sonucunun masum kişileri de içine almaması gerektiğini savundular. Mektuba göre KPSS adaylarının atama beklentilerinin umutla devam edeceği belirtilmektedir.

Binlerce mağdur insanın bu konu yüzünden hayatları altüst olmuş ve bu konunun Meclis gündemine taşınması gerekliliğinden bahsedilmiştir. Mağdur kişilerle alakalı bu seslenişe devlet yetkililerinin kayıtsız kalmaması gerektiği talepler arasındadır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git