2010 KPSS İptal Edilirse 150 Bin Memura Ne Olacak?

2010 KPSS İptal Edilirse 150 Bin Memura Ne Olacak?
Herkesin gözü kulağı şuan bu haberde. Bildiğiniz gibi 2010 KPSS sınavında yapılan yolsuzluk nedeni ile bir çok kişinin memuriyet hayatı tehlikeye girdi. Özellikle karı koca bir çok kişinin o sınava girip memur olması tüm dikkatleri iyiden iyice bu sınava çevirdi. Şimdi tüm gözler Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nin vereceği karara çevrildi. Mahkeme eğer sınavı iptal edecek olursa memuriyetlerin düşürülmesinde son karar kurumlara bırakılacak.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS) soruşturmasında gözler Ankara Bölge İdare Mahkemesi’nin vereceği kararda.

 

150 BİN KİŞİNİN MEMURİYETLERİ İPTAL EDİLMEYECEK

Karar gazetesinden Kenan Butak’ın haberine göre, İdare Mahkemesi’nin eğer sınavın üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen iptal karar verirse , Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerine giren 800 bin adaydan sınav sonucuna göre devlet kadrolarına atanan ancak kopya çekmeyenler için farklı bir çözüm geliştirilecek. Mahkeme iptal kararı verecek ama bu durumda merkezi yerleştirme, A Grubu alımlar, kurumsal kadrolu alımlar ve kurumsal sözleşmeli alımlarla atanan yaklaşık 150 bin kişinin memuriyetleri iptal edilmeyecek.

SON KARAR KURUMLARA BIRAKILACAK

Bu sınav iptal edilecek olursa memuriyetlerin düşmesinde son söz sahibi olanlar kurumlar olacak.İlgili bu kurumlar 2010 KPSS sınavı ile ilgili bir takım belgeleri talep edebilecek bu durumda gelen belgelerden şüpheli sınav sonuçlarına ulaşılacak olursa kurum o kişilerin memuriyetine son verecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git