1500 Engelli Öğretmen Alımı Sonuçları Açıklandı

1500 Engelli Öğretmen Alımı Sonuçları Açıklandı

MEB Engelli Öğretmen alımı sonuçlarını açıkladı. MEB tarafından açıklamada 1500 engelli öğretmen alımı sonuçlarının yayımlandığı belirtildi. Açıklama MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Millî Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımına dair ön başvuruları 24 Şubat tarihinde alamaya başlamıştır. Başvuru hakkı olan adaylar başvurularını “http://mebbis.meb.gov.tr” ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerini kullanarak yapmışlardı.

Atamalar Artık Uzun Soluklu

MEB adından sıkça bahsedilen ve uygulamış olduğu eğitim politikaları ile adından sıkça söz ettirmekte. Özellikle son yıllarda öğretmen açığı, açığın kapatılamaması ülkenin kanayan yararı haline gelmiş durumda. Eğitim politikaları ile çokça tartışılan Millî Eğitim Bakanlığı 2010 yılından itibaren uygulamış olduğu merkezi sınavlarla da çokça tartışıldı, tepki aldı.

Sınav sisteminde meydana gelene kopya olayları, atama puanlarının çok yükselmesi, üniversite mezun sayısının artmasına rağmen iş sahalarının sınırlı kalması oldukça büyük tartışmalara sebep olmuştu. Artan rekabet içeresinde bakanlık KPSS birtakım değişiklikler yapmıştı. Yapılan değişiklikle adayların gireceği sınav sayısı artmıştı. Son olarak bakandık öğretmen alımında mülakat sınavınızda getirmiş bu kararı ile oldukça tepki almıştı. Alınan tüm tepiklere rağmen aldığı karardan geri adım atmayan bakanlık uyguladığı sınav sistemi ile oldukça tartışılmakta.

Bu yıl yapılacak olan KPSS A grubu sınav ücreti ile de gündeme oturmuş alınan tepkiler neticesinde tekrar düzenleme yapılmış adaylar 420 TL bandındaki sınav harcından kurtulmuştu. 1500 engelli öğretmen birçok sınav başarı ile geçerek çok yakında mülakata gidip görevlerine başlayacaklalar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git