15 Temmuz Sonrası Kahraman Ön Adını Alan İlçe Hangisidir?

15 Temmuz Sonrası Kahraman Ön Adını Alan İlçe Hangisidir?

15 Temmuz gecesinde en fazla şehidin verildiği bölgelerden biri olan Ankara ilimizin Kazan ilçesine bu sebepten ötürü Kahraman unvanının verilmesi açısından hazırlanan teklif, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuldu. Ülkemizin milli birlik ve beraberliğinin korunması açısından milletin verdiği topyekün mücadele sonrası, FETÖ, püskürtülmüş ve sonucunda ise toplamda 240 tane şehit feda edilmiştir.

Kazan İlçesine Kahraman Unvanının Verilmesinin Nedeni Nedir?

15 Temmuz gecesi, ülkemizin geleceğinin güven altına alınması açısından hayati bir öneme sahip olmuştur. Bu zorlu gecenin kahramanlarından biri olan Ankara ilimizin Kazan ilçesi, toplamda 9 şehit feda etmiştir. Dolaysıyla 15 Temmuz gecesinde en çok şehidin Kazan ilçesinde verilmiş olması nedeniyle, Kazan ilçesi Kahraman ön ismine layık görülmüştür.15 Temmuz gecesi, 4.Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalanan F-16 uçaklarının sivil halka ateş açmasını önlemeye çalışırken 9 vatandaşımız şehit olmuştur. Ankara ilimizin Kazan ilçesinde yazılan bu kahramanlık destanı sayesinde tarihte Kahraman unvanı alan Kahramanmaraş ilimiz gibi Kazan ilçesi de Kahraman ön ismine layık görülmüştür.

Kazanç İlçesine Kahramanlık Ön İsminin Verilmesi İçin Kanun Teklifi Meclise Sunuldu

Kazan ilçesine Kahraman ön ismi için iktidar partisi harekete geçti. Ayrıca koalisyon partileri de teklife ortak destek sunduklarını belirttiler. Ortalama 51800 nüfusa sahip olan Kazan ilçesi, artık Kazan adıyla değil, Kahraman Kazan ismiyle anılacaktır. İlçe belediyesi tarafından tabelası konulan Kahraman Kazan ilçesi, bu isme layık görüldüğünden ötürü gururlu olduklarını belirttiler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git