15 Bin Öğretmen Alımı Ne Zaman?

15 Bin Öğretmen Alımı Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı son yaşanan olaylardan sonra bazı öğretmenlerin açığa alındığını duyurmuştu. Burada oluşan açık ise yaklaşık 15 bin sözleşmeli öğretmen ile doldurulacak. Yeni tasarıya göre öğretmenler ilk aşamada belirli bir süre için doğuya gönderilecektir. Doğu görevlerini tamamlayacak öğretmenler kadroya alınacak ve tayin istekleri de kabul olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan haberin gelmesinin ardından öğretmen adayları da, 15 bin öğretmen alımı ne zaman yapılacağına dair soruları merak etmişlerdir. Milli Eğitim Bakanlığı internet üzerinden yaptığı duyuru ile birlikte 5 eylül tarihinde internet üzerinden ön başvuruları alacağını bildirdi. Bu ön başvurular 8 Eylül’e kadar devam edecek. Adaylar internet üzerinden başvuru yaptıktan sonra, puanı uygun olan adaylar sözlü mülakata çağrılacak. Bu mülakat tarihlerinin de 19 Eylül ile 27 Eylül arasında olacağı açıklandı. Sözlü mülakat başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, 28 Eylül tarihinden itibaren yurt genelinde 15 bin öğretmen alımı yapılacak.

Adaylar internet üzerinden ön başvurularını yaptıktan sonra, başvurularını onaylatmak üzere en yakın Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitmelidirler. Başvuru onaylandıktan sonra, adaylara sözlü mülakatın yapılacağı yerlere ait bazı seçenekler sunulacaktır. Adaylar bu sözlü mülakat adreslerinden kendine uygun olan bölgeyi seçecek ve sözlü mülakata katılacaktır. Atamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için adayların bu mülakattan geçerli puanı alması şarttır. Mülakatta dikkat edilecek husular Milli Eğitim Bakanlığı resmi adresinde yayınlanan kılavuzda detaylı olarak açıklanmıştır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git