10 Bin Polis Alımı

10 Bin Polis Alımı

10 bin polis memuru alımında son güne gelindi. Polis akademisi tarafından 10 bin polis alımı yapılacağı birkaç hafta önce yapılmış, başvurular 3 Nisan 2017 tarihinde alınmaya başlanmıştır. 10 bin polis memuru alımına ilgi yoğun oldu. Başvurular bugün sona eriyor.

10 binlik alımı İç İşleri Bakanı Duyurmuştu.

10 bin polis memuru alımı yapılacağını İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu, Karaman Polis Meslek Yüksekokulu mezuniyet töreninde yaptığı açıklama ile duyurmuştur. Duyurunun ardından başvuru şartlarını merak eden adaylar, alıma yoğun ilgi gösterdi.

Başvuru Şartları

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) lisans mezunu adaylar alınacak. Adayların; 2017 polis alımına başvuru yapabilmeleri için 2015 veya 2016 yılında yapılan KPSS’lerden birinden P3 puan türünden en az 60 puan alması gerekiyor. Ayrıca; 06/06/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan adayların başvuruları kabul edilecek.

Alınacak olan adayların binini kadınlar, dokuz binini ise erkekler oluşturacak. Kadınlar sosyal medya aracılığı ile Süleyman Soylu’ya taleplerini duyurmuştu. Polis alımlarında az olan kadın sayısı bu yıl biraz arttı. Alınacak olan polis memurunun bin kişisini kadınlar oluşturacak. Adayların ön başvuruları 3-14 Nisan 2017 tarihlerinde http://www.pa.edu.tr adresinden alınmıştı. Şartları taşıyarak kabul edilen adaylar kurumun resmi internet sitesinden paylaşılacak. Detaylar kurumun resmi adresinde.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git